Array ( [Itemid] => 447 [option] => com_k2 [view] => item [id] => 3878:بهاءالله،-تروریست-و-کودتاگر-،-یا-مصلح-اجتماعی-؟ [lang] => مقالات )
^
دوشنبه, 16 بهمن 1396 ساعت 12:02

بهاءالله، تروریست و کودتاگر ، یا مصلح اجتماعی ؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بهاءالله، تروریست و کودتاگر ، یا مصلح اجتماعی ؟

 

 

bahaollah

 

نویسنده: محمد علی بهائی

یادداشت مترجم : نوشته های زیادی در زبان فارسی، در شرح زندگی بهاءالله ،توسط بهائیان و غیر بهائیان، وجود دارد ، که شاید ترجمه و ارائه متن جدید را غیر ضروری می ساخت . ولی اولاً برای نشان دادن شناخت و برداشت بهائیان وحدتگرا از زندگی بهاءالله ، و ثانیاً جهت توضیح و تصحیح برخی ادعاهای اغراق آمیزبهائیان، درباره بهاءالله و زندگی او ، تصمیم به ترجمه این بخش گرفتیم .توضیحات و یادداشتهای مترجم با علامت * و یا (مترجم ) مشخص شده است.

محمد علی بهائی ( 16 دسامبر1853-10دسامبر1937 ) بزرگترین فرزند بهاءالله از همسر دومش ، و دومین پسر از فرزندان بهاءالله – که زنده ماندند – بود. امروز بهائیان معمولا او را میرزا محمد علی خطاب می کنند .

عنوان اصلی این نوشتار "بیوگرافی بهاءالله" بود که در سال 1934 از سوی محمد علی نوشته و توسط شعاع الله به انگلیسی برگردانده شد . متن انگلیسی، در امریکا، در نشریه فصلنامه بهائی ( بهائی کوارترلی )، از نشریات انجمن بهائیان ( وحدتگرا ) چاپ و نشر یافت . همچنین این متن ، بعنوان بخشی از کتاب دستنویس شعاع الله ، تحت عنوان "بهاءالله" قرار گرفته است .

 

اریک استتسون

 

متن کامل در پیوست موجود است .

خواندن 1340 دفعه

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

برای انصراف کلید Esc را فشار دهید

 

 

پایگاه خبری قطره پاک

 

 

Instagram logo

Instagram link

logo aparat web