Array ( [Itemid] => 658 [option] => com_k2 [view] => item [id] => 3494:معرفی-سمینار-علمی-کاربردی-مدیریت-هیجانات-روحی-و-استرس [lang] => امور-آفرینش )
^
چهارشنبه, 23 تیر 1395 ساعت 16:48

معرفی سمینار علمی کاربردی مدیریت هیجانات روحی و استرس

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

از جمله مهمترین علل مشکلات و نابسامانی‌های مختلف فردی و اجتماعی و اقتصادی و حتی سیاسی در تمام دنیا، استرس است، که در صورت مدیریت کردن آن ضمن تحقق یکی از مهارت‌های مدیریت زمان به بهره‌وری بیشتری از عمر و دیگر امکانات خود خواهیم رسید. به همین جهت پژوهشکده مدیریت زمان، اقدام به طراحی و برگزاری سمیناری با عنوان (مدیریت هیجانات روحی و استرس) به شرح زیر کرده است.

 

ابتدا به منظور آشنایی علمی با مدیریت استرس، تعاریف و واژگان مرتبط با آن، مستند به متون و مراجع علمی و تخصصی عرضه می‌شود و سپس به عنوان اولین گام آموزش‌های کاربردی، علایم و نشانه‌های استرس در سه حوزه جسمی، روحی و رفتارِ اجتماعی تشریح و چگونگی تشخیص قطعی وجود استرس در فرد، به صورت کاربردی و با انجام چندین تست برای هر فرد جداگانه آموزش داده می‌شود.

 

در دومین گام آموزش‌های کاربردی، اصول و راهبرد‌هاي پيشگيري، كنترل و درمان استرس در سه گروه دسته بندی و از هر گروه حداقل 8 راهکار برگزیده، آموزش داده می شود؛ این گروه‌ها عبارتند از:

 

1) روش‌های حذف عوامل استرس‌ زا :

این روش‌ها بیشتر رویکرد پیشگیری استرس را دارند که به عنوان نمونه می‌توان به حذف عوامل فیزیکی استرس‌زا و حذف عوامل شغلی استرس‌زا، اشاره نمود.

2) روش‌های واکنشی :

رویکرد این روش‌ها بیشتر درمان و کاهش استرس به وجود آمده‌است و از جمله آنها، انواع فنون تن آرامی و تخلیه روانی، ورزش و تمرینات بدنی است که در سمینار به تبیین کلیّه آنها پرداخته خواهد شد.

3) روش‌های مقاوم سازی و پرورش انعطاف پذیری :

این روش‌ها بیشتر به رویکرد مقاوم سازی فرد در مقابل استرس تکیه دارد. افزایش هوش عاطفی (E.Q.) و مثبت نگری و تلاش در جهت تغییر تیپ شخصیتی می‌تواند مهمترین نمونه از این گروه باشد.

 

پس از توضیح روش‌های ذکر شده ضمن شناخت رایج ترین روش برای غلبه بر استرس در عموم مردم، کارآمد ترین آنها نیز بیان و بر آن تاکید می‌شود.

در طول این سمینار با انجام 5 تست و یک مسابقه و 3 مورد کاوی، ضمن خود ارزیابی، سعی می شود تا آموزش‌های سمینار در شرکت کنندگان نهادینه شود.

همچنین به منظور تشویق شرکت کنندگان در سمینار به مطالعه بیشتر در این موضوع نمایشگاه کتابی با بیش از 30 عنوان کتاب، از جمله فعالیت‌های جنبی این سمینار می باشد.

توجه:

دوره‌های آموزشی پژوهشکده مدیریت زمان در قالب کلاس، سمینار علمی-کاربردی و کارگاهِ آموزشی است؛ که متقاضیان برگزاری این دوره‌های آموزشی، مراحل اطلاع رسانی، ثبت نام، تدارک مکان مناسب جهت تشکیل کلاس، دریافت شهریه و ... را شخصاً عهده‌دار خواهند بود و پژوهشکده مدیریت زمان فقط استاد درس را معرفی خواهد کرد. حق‌الزحمه استاد با توافق متقابل وی و متقاضیان برگزاری دوره خواهد بود و پژوهشکده مدیریت زمان هیچگونه پرداخت و دریافت مالی نخواهد داشت.

 

خواندن 3825 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 19 آبان 1395 ساعت 15:52

دیدگاه‌ها   

0 # سالمی 1395-05-04 11:14
باسلام اینجانب متقاضی حضور در دوره می باشم
پاسخ دادن
0 # روابط عمومی کانون اسلامی انصار 1395-05-16 18:08
سلام. جهت اطلاع از سمینارهای پژوهشکده مدیریت زمان با تلفن 02177625409 تماس بگیرید.
پاسخ دادن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

برای انصراف کلید Esc را فشار دهید

 

 

پایگاه خبری قطره پاک

 

 

Instagram logo

Instagram link

logo aparat web